Már nézhető Koko megfilmesített pongráctelepi gyermekkora

Ezt is megértük: egy Pongráctelepről elszármazott híres ember életéről nem egyszerűen dokumentumfilmet forgattak, hanem részben játékfilmes eszközökkel magát a pongráctelepi gyermekkort is bemutatják.

Kovács “Koko” István olimpiai bajnok és profi világbajnok ökölvívóról van szó, akinek életéről és sportpályafutásáról az RTL forgatott négyrészes dokumentumfilm-sorozatot. Az első rész a bokszoló gyerekkorát dolgozza fel, a másodikban Kokó amatőr bokszpályafutására láthatunk rá. A harmadik rész a profi sportkarrierjének alakulását, míg a negyedik a Pablo Chacóntól elszenvedett vereségét és az utána következő időszakot mutatja be, egészen napjainkig.

Október 5-től látható az első rész az https://rtl.hu/rtlplusz streaming felületen (RTL+ Premium előfizetéssel, aminek van 14 napos ingyenes próbaidőszaka is). Mi már megnéztük és most röviden beszámolunk róla, nem elspojlerezve a rengeteg érdekes részletet. Ebben az első epizódban Koko gyermekkorát ismerjük meg, a kezdetektől az ifjúsági Európa-bajnoki címig.

Az akkor időket nemcsak Koko (akkoriban még Pisti és Kovi beceneveken), az édesanyja, Gyula bátyja, Niki húga, az általános iskolai osztályfőnöke, legjobb gyermekkori barátai és legmeghatározóbb edzője, Szántó Imre “Öcsi bácsi” idézik fel, hanem gyermek- és felnőttszínészek el is játszák a fontosabb vagy érdekesebb történeteket. Koko ellátogat gyermekkori otthonába (régi számozás szerint a 14-es épületbe, ma Csilla utca 7. társasházba), és sok megfilmesített jelenet játszódik felismerhetően a Pongráctelepen. A játékfilmesen forgatott jelenetek között azért vannak költői túlzások, mint amikor a pongráctelepi focizással kapcsolatban a Hős utcában vettek fel egy snittet, illetve helybelieket megmosolyogtató módon a Korall presszós emléket úgy idézik fel, hogy onnan hazarohanni aluljárón, alagúton keresztül kellett, miközben a valóságban a Korall Presszó a Csilla utca Pongrác úti végén volt a Szolgáltatóházban.

Ezzel együtt is jó látni a pongráctelepi háttereket, és különösen jó (a néző életkorától függően) ismerkedni vagy nosztalgiázni az 1970-1980-as évek pongráctelepi, MÁV-telepi és kőbányai életképeivel, életszagú sztorijaival. Mi ajánljuk megtekintésre ezt a Koko-dokumentumfilmet, nemcsak a lokálpatrióta büszkeség faktor miatt, hanem egyébként is érdekes már ez az első rész is, és a beharangozója alapján a második epizódban is sok újat láthatunk-hallhatunk Kovács “Koko” István életéből és pályafutásáról.